Middle School Volleyball

SCHEDULE

ROSTER

2019 Volleyball Schedule

DATE OPPONENT LOCATION TIME RESULTS
8/14 Renfroe A GAC Spartan Gym 5:00 p.m.  W 27-25, 18-25, 15-13
8/14 Renfroe B GAC Spartan Gym 6:00 p.m.  L 18-25, 25-20, 11-15
8/19 Perimeter A Perimeter 5:00 p.m.  L 3-25, 25-18, 11-15
8/19 Perimeter B Perimeter 4:00 p.m.  L 24-26, 19-25
8/22 Hebron Program Night A GAC Long Forum 4:00 p.m.  L 25-14, 16-25, 7-15
8/22 Hebron Program Night B GAC Long Forum 4:00 p.m.  L 19-25, 10-25
8/28 Lovett A GAC Spartan Gym 5:00 p.m.  
8/28 Lovett B GAC Spartan Gym 6:00 p.m.  
9/4 Wesleyan A Wesleyan 6:00 p.m.  
9/4 Wesleyan B Wesleyan 6:00 p.m.  
9/4 Peachtree A Wesleyan 7:00 p.m.  
9/4 Peachtree B Wesleyan 7:00 p.m.  
9/14 Gwinnett Championships Grayson A TBD TBD  L 25-18, 24-26, 11-15
9/14 Gwinnett Championships Buford A TBD TBD  L 14-25, 13-25
9/14 Gwinnett Championships Trickum A TBD TBD  L 6-25, 21-25
9/14 Gwinnett Championships Hebron B TBD TBD  L 18-25, 17-25
9/14 Gwinnett Championships Cornerstone B TBD TBD  L 9-25, 5-25
9/14 Gwinnett Championships McConnell B TBD TBD  L 9-25, 14-25
9/16 Holy Innocents’ A GAC Spartan Gym 5:00 p.m.  W 25-20, 25-12
9/16 Holy Innocents’ B GAC Spartan Gym 5:00 p.m.  L 13-25, 14-25
9/16 Perimeter A GAC Spartan Gym 7:00 p.m.  L 22-25, 18-25
9/16 Perimeter B GAC Spartan Gym 7:00 p.m.  L 20-25, 11-25
9/18 Renfroe A Renfroe 5:00 p.m.  L 25-23, 18-25, 8-15
9/18 Renfroe B Renfroe 6:00 p.m.  L 25-11, 11-25, 16-18
9/23 Lovett A Lovett TBD  L 15-25, 9-25
9/23 Woodward B Lovett TBD  L 16-25, 12-25
9/23 Woodward A Lovett TBD  W 25-22, 25-16
9/23 Inman B Lovett TBD  L 25-13, 19-25, 16-14
9/25 Henderson A GAC Spartan Gym 5:30 p.m.  W 26-24, 25-17
9/25 Cornerstone B GAC Spartan Gym 4:30 p.m.  L 10-25, 16-25
9/25 Henderson B GAC Spartan Gym 5:30 p.m.  W 25-21, 25-22
10/3 Wesleyan A GAC Spartan Gym 5:30 p.m.  L 12-25, 18-25
10/3 Wesleyan B GAC Spartan Gym 6:30 p.m.  L 18-25, 19-25
10/3 Providence B GAC Spartan Gym 4:30 p.m.  L 13-25, 29-27, 11-15
10/5 Wesleyan Championship A Wesleyan 9 a.m. – 5 p.m.
10/5 Wesleyan Championship B Wesleyan 9 a.m. – 5 p.m.

A Team

NAME NUMBER GRADE
Annie Ahmed 7 8
Julianna Cangiano 9 7
Anna Hardy 12 8
Kailey Maine 17 8
Ki’ara Perro 14 8
Danielle Rash 19 7
Hava Restea 3 8
Dominique Riley 13 7
Alexis Slaughter 18 8
Addie Stinchcomb 8 7
Laila Washington 15 7
Mallory Wiggs 22 7

 

B Team

NAME NUMBER GRADE
Maddie Davis 11 7
Joy El-Khoury 8 7
Lilly Ganot 3 7
Kate Gary 13 6
Lily Gibson 4 6
Nevaeh Hayward 12 7
Emily Marconi 20 7
Kamillah Pierre 24 7
Lauren Rudy 2 7
Callie Wilson 7 6
Maggie Wooley 15 7
Sydney Wszolek 9 6